Na wystawie zostanie zaprezentowanych kilkaset eksponatów ze zbiorów prywatnych polskich kolekcjonerów oraz muzealia przechowywane w Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie.
Zwiedzający będą mogli podziwiać: posążki, rzeźby, dokumenty, ryciny, obrazy, odznaczenia i broń, szable wszystkich armii walczących ze sobą na początku XIX w., unikatową cynową manierkę z 1812 r., przepiękną kameę z popiersiem Napoleona pochodzące z bogatych zbiorów p. Sławomira Stępnia.
Kilkadziesiąt pocztówek związanych z życiem Cesarza oraz historyczne bagnety z czasów napoleońskich ze zbiorów p. Macieja Prószyńskiego, wybitnego znawcy i kolekcjonera bagnetów.
Biżuterię patriotyczną oraz guziki mundurów Armii Księstwa Warszawskiego, rzadko spotykany orzeł z blachy naczelnej rogatywki Księstwa Warszawskiego z kolekcji Marcina Zdrojewskiego.
Kilkaset cynowych żołnierzyków w mundurach Księstwa Warszawskiego i Wielkiej Armii w mistrzowskim malowaniu p. Agnieszki Axentowicz udostępnionych przez p. Marka Axentowicza, prezesa Fundacji Axentowiczów.
Wystawę wzbogacą repliki mundurów armii Księstwa Warszawskiego.
W trakcie wernisażu zabrzmią salwy armatnie na cześć Napoleona z działa obsługiwanego przez kanonierów Stowarzyszenia Artylerii Dawnej Arsenał i grupę rekonstruktorów w mundurach piechoty armii Księstwa Warszawskiego.
Kurator wystawy: Artur Rogalski
Projekt plakatu: Lech Majewski
Wystawa w piwnicach gotyckich Zamku w Liwie potrwa od 18 grudnia 2021 r. do 31 marca 2022 r.